Ogłoszenia i intencje Niedziela, 5 listopada 2023

Ogłoszenia:

 1. Dziś jeszcze o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 16.00.
 2. Różaniec z wypominkami za zmarłych jest odmawiany od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Msza św. wypominkowa za zmarłych jest odprawiana w listopadzie w każdy piątek o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy we wtorek 7 listopada dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na spotkanie w kościele o godz. 16.30.
 4. W najbliższy czwartek 9 listopada zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Klubu Mam: „Spragniona towarzystwa, Mamo, po prostu przyjdź”. Mamy wraz z dziećmi spotykają się o godz. 10.00 w domu parafialnym. Więcej informacji pod numerem telefonu naszej Poradni Rodzinnej.
 5. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne w czwartek 9 listopada o 19.00 w sali konferencyjnej. Będzie kolejna porcja dobrej wiedzy o Piśmie Świętym oraz medytacja biblijna. Spotkania prowadzi ks. Paweł Figura. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wraz ze Starostą Powiatu Średzkiego zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny.
 7. W niedzielę 12 listopada na Mszy św. o godz. 12.00, po dwóch latach prac, zostanie poświęcona odrestaurowana ambona. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, za składane ofiary na ten cel a szczególnie wyrażamy wdzięczność Gminie Środa Śląska za dotację w kwocie 70 tys. zł w 2022 r. i 50 tys. zł w 2023 r., co stanowi 42,5 % kosztów całej inwestycji.
 8. Nasza Specjalistyczna Poradnia Rodzinna organizuje bezpłatne warsztaty pt. „Emocje szaleją?!” dla dorosłych i młodzieży o tym jak dojrzale postępować z własnymi emocjami. Odbędą się one w sobotę 25 listopada w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej w domu parafialnym. Warsztaty poprowadzi p. Katarzyna Kramek: żona, mama czworga dzieci, mediator, trener komunikacji empatycznej. Bliższe informacje na stronie internetowej. Zapisy pod numerem Poradni.
 9. W naszej parafii w dn. 8-9 grudnia (piątek wieczór i cała sobota) odbędą się warsztaty „Nieprzeciętny Tata”, które skierowane są do ojców, którzy pragną rozwijać swoje ojcostwo. Warsztaty poprowadzi Michał Piekara – psychoterapeuta, z pasji zaangażowany w służbę rodzinom, współzałożyciel męskiej wspólnoty Droga Odważnych, prywatnie szczęśliwy mąż i tata czwórki dzieci. Koszt to 250 zł. Bliższe informacje na wyłożonych ulotkach.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego a także z racji wypominek.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Niech Bóg darzy Was pokojem, miłością i ufnością serca.

Intencje mszalne:

Jeszcze nie wprowadzono intencji na ten dzień