Schola „Canta cuori”

Schola „Canta Cuori” na terenie parafii św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej istnieje już od wielu lat. Od początku była prowadzona przez Siostry Salezjanki, pracujące w naszej parafii. We wrześniu 2014 r. do parafii przybyła s. Jadwiga Cieślicka FMA, która przejęła odpowiedzialność za scholę. Prawie od samego początku z s. Jadwigą, przy prowadzeniu scholi współpracuje Marcel Potrzeba, a od czterech lat oprócz Marcela wpierała nas również swoją grą na gitarze Majka Stasiak.

Scholę tworzą przede wszystkim dziewczęta ze szkoły podstawowej. Spotykają się w każdy piątek od godz. 17.00 do godz. 18.30 w salce znajdującej się w domu parafialnym. Czas ten wykorzystują na naukę nowych piosenek, utrwalanie już poznanych oraz na wspólną zabawę. Dziewczynki ze scholi odpowiedzialne są za cotygodniową animację niedzielnych Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30. Swoim śpiewem ubogacają także inne nabożeństwa dla dzieci, m.in. w październiku – różaniec, w pierwsze piątki miesiąca – Mszę św. o godz. 16.30, a w Wielkim Poście – Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 16.30. Wspólnie spędzają ze sobą czas nie tylko na próbach, ale również na wspólnych zabawach i wyjazdach.
Obecny czas pandemii ograniczył spotkania scholii ale ufamy, że najbliższe dni pozwolą, by schola mogła się spotkać i uwielbiać Pana śpiewem.

Zapraszamy dzieci, które pragną wielbić Pana śpiewem w piątek 19 lutego na pierwszą Drogę Krzyżową. Dołącz do nas, bo kto śpiewa, ten dwa razy więcej się modli.