Ogłoszenia i intencje Niedziela, 31 marca 2024

Ogłoszenia:

 1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, aby Zmartwychwstały Jezus napełniał Wasze serca miłością i pokojem. Niech radosna nowina, że Chrystus Zmartwychwstał, dodaje nam wszystkim sił w naszej codzienności.
 2. Gorąco dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do Świąt. Dziękujemy kapłanom za celebracje i wygłoszone Słowo Boże w czasie Triduum i posługę w sakramencie pojednania. Dziękujemy za oprawę liturgiczną całego Triduum Paschalnego ks. Pawłowi Gulce, dk. Łukaszowi i kl. Norbertowi wraz z całą Liturgiczną Służbą. Dziękuję scholi parafialnej „Jubilate Deo” na czele z p. Martą Wilczyńską, naszemu organiście p. Marcinowi Malinowskiemu za oprawę muzyczną Triduum oraz p. Piotrowi Kosińskiemu za nagłośnienie scholii. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za przygotowanie Ołtarza Adoracji i Grobu Pańskiego. Dziękujemy ks. Pawłowi Figurze i Paniom za przygotowanie kwiatów w kościele. Dziękuję Paniom za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Dziękuję osobom, które przygotowały na święta kościół przy ul. Legnickiej i kaplice w Jastrzębcach i Ogrodnicy.
 3. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za przygotowanie IV Drogi Marii Magdaleny i wszystkim paniom, które w niej uczestniczyły.
 4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
 5. W I piątek miesiąca: spowiedź od 17.30, a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych.
 6. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca w godz. 16.15-17.00. Będzie katecheza dla dzieci, śpiew, modlitwa, indywidualne błogosławieństwo, okazja do spowiedzi.
 7. W I czwartek i I piątek miesiąca nie będzie mszy św. w Jastrzębcach i Ogrodnicy.
 8. Zapraszamy w sobotę 6 kwietnia na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o godz. 17.15 rozważanie tajemnicy różańca, o godz. 17.30 różaniec i Msza św.
 9. Za tydzień, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcony nowy ołtarz i obraz Jezusa Miłosiernego.
 10. Dziękujemy Różom Różańcowym i Grupom parafialnym za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego.
 11. W minionym tygodniu rozpoczął się drugi etap remontu kościoła przy ul. Legnickiej. Do końca listopada zostanie wyremontowany dach nad nawą główną i elewacja od ul. Legnickiej. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na ten cel.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego w rozpoczynającym się tygodniu.

Intencje mszalne:

Poniedziałek, 1 kwietnia
  7.00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Anety z okazji imienin
  9.00 – + Róża Schuba
10.30 – + Marek Sendek
12.00 – + Emilia Malewicz
18.00 – + za zmarłych z rodziny Iskierskich i Przewdziękowskich

Wtorek, 2 kwietnia
  7.00 – + Łucja Wanke od uczestników pogrzebu
  7.00
18.00 – + Anna Pilak w 11 rocz. śmierci

Środa, 3 kwietnia
  7.00
18.00 – + Jerzy w 14 rocz. śmierci
18.00 – + Kazimierz Noworolski

Czwartek, 4 kwietnia
  7.00
18.00 – O nowe powołanie i za Liturgiczną Służbę
18.00 – + Ryszard Bąkowski w 1 rocz. śmierci, + Józefa (f) Gauden w 1 rocz. śmierci i za zmarłych z rodziny

Piątek, 5 kwietnia
  7.00
18.00 – + Bożena i Stanisław Sikorscy a za zmarłych z rodzin z obu stron

Sobota, 6 kwietnia
  7.00
18.00 – + Mikołaj Buczak w 15 rocz. śmierci, + Anna i za zamarłych rodziców z obu stron

2 Niedziela Wielkanocna, 7 kwietnia
  7.00 – W intencji Róż Żywego Różańca
  9.00 – + Franciszka (f) i Michał Adamek, + Jadwiga i Władysław Groszek w rocz. śmierci
10.30 – Za Parafian
12.00 – O Boże błogosławieństwo i szczęśliwe zdanie matury dla wnuczki Patrycji
18.00 – + Józef Melski w 14 rocz. śmierci