Ogłoszenia i intencje Niedziela, 2 lipca 2023

Ogłoszenia:

 1. Dziś jeszcze koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 2. W czasie wakacji nie będzie w kościele parafialnym adoracji Najświętszego Sakramentu w środy i w czwartki.
 3. W I piątek miesiąca spowiedź dla ogółu wiernych od 17.30. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową.
 4. W ten poniedziałek w naszym Oratorium rozpoczynają się półkolonie dla dzieci. W ramach zajęć przez cały tydzień odbywać się będą warsztaty, spotkania, zabawy oraz wycieczki. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników, opiekunów oraz wolontariuszy. Półkolonie otrzymały dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska w kwocie 5 tys. zł, co stanowi 40,25% wartości całego zadania.
 5. W dniach 14-15 lipca odbędą się w naszym kościele parafialnym rekolekcje, które poprowadzi O. John Bashobora z Ugandy. O. Bashobora od wielu lat głosi w Polsce rekolekcje ewangelizacyjne z posługą uzdrowienia i uwolnienia. Oprócz pracy ewangelizacyjnej opiekuje się w Ugandzie pięcioma tysiącami sierot. Na stolikach wyłożony jest program rekolekcji. Udział w rekolekcjach jest bez zapisów i bez opłat. Zapraszamy do udziału.
 6. Cały czas trwają prace konserwatorskie przy ambonie. W najbliższym czasie firma zajmie się renowacją kosza i schodówh w naszym kościele parafialnym. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomogli tę inwestycję.
 7. Nasza parafia otrzymała na ten rok z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w kwocie 250.000 zł na renowację kościoła przy ul. Legnickiej. Prace w tym roku będą dotyczyły wymiany części dachu. Do wyłożonych w kościele kopert można składać ofiary na dodatkowe prace przy tym kościele.
 8. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki od 16.00 do 17.00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu, a udającym się na wakacje życzymy udanego odpoczynku.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ryszard Zalejski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.

Intencje mszalne:

Poniedziałek, 3 lipca
  7.00 – + Emilia w dniu imienin i za zmarłych z rodziny
18.00 – O szczęśliwą operację dla Stasia oraz światło Ducha Świętego dla lekarzy

Wtorek, 4 lipca
  7.00 – + Helena
18.00 – + Jacek Pela od uczestników pogrzebu

Środa, 5 lipca
  7.00 – + Ewa Ziobro od uczestników pogrzebu
18.00 – + Bogusław Boruk

Czwartek, 6 lipca
  7.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie i szczęśliwy przebieg operacji dla Bogumiły
18.00 – O nowe powołania i za Liturgiczną Służbę

Piątek, 7 lipca
  7.00 – + Bronisław
18.00 – Intencja Arcybractwa Straży Honorowej

Sobota, 8 lipca
  7.00 – + Henryk
18.00 – + Zbigniew Baraniecki, Bogusław, Prakseda, Marzena i za zmarłych z rodziny Jaroszów: Tekla, Józef, Kazimierz, Antoni

14 Niedziela zwykła, 9 lipca
  7.00 – + Józef
  9.00 – Za Parafian
10.30 – O jedność w rodzinie
12.00 – Dziękczynna za Marię z okazji 75 rocz. urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie
18.00 – + Stanisława (f) i Zenon Skalscy