Ogłoszenia duszpasterskie

Przejdź do intencji

Niedziela, 20 listopada 2022

 1. Dziękujemy diakonowi Bartkowi i klerykowi Maćkowi z naszego salezjańskiego Seminarium z Krakowa za dzisiejszą posługę z racji tzw. „niedzieli powołaniowej”. Po mszy św. będą zbierać dobrowolne ofiary na działalność duszpasterstwa powołaniowego i młodzieżowego naszej Inspektorii.
 2. Rodziców uczniów klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w najbliższy poniedziałek 21 listopada o godz. 18.45.
 3. We wtorek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Życzymy naszemu Organiście panu Marcinowi, Scholii „Jubilate Deo” pod wodzą p. Marty i Scholii Dziecięcej „Canta cuori” pod opieką s. Jadwigi stałej opieki św. Cecylii oraz wielu łask wyproszonych przez jej wstawiennictwo w pomnażaniu talentów oraz wychwalaniu Boga pięknem śpiewu i muzyki.
 4. Od najbliższego wtorku do czwartku w naszej wspólnocie zakonnej będzie odbywała się wizytacja ks. Inspektora Bartłomieja Polańskiego. Będzie on przewodniczył mszy św. we wtorek 22 listopada o godz. 18.00.
 5. W najbliższy piątek 25 listopada o godz. 20.00 w małym kościele przy ul. Legnickiej będzie Adoracja Najświętsza Sakramentu dla Kobiet.
 6. W sobotę 26 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 3 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.30 w naszym domu parafialnym odbędą się warsztaty pt. „Szukaj pracy razem z Bogiem”. Adresowane są dla osób poszukujących pracy lub wypalonych w dotychczasowym miejscu pracy. Uczestnicy warsztatów otrzymają potrzebne wsparcie do odkrycia swoich zdolności i rozwoju. Informacje o zapisach na stronie internetowej parafii i u ks. Proboszcza.
 8. Informujemy, że opłatki, które wcześniej zostaną poświęcone podczas Mszy św., będą rozdawane za tydzień – w pierwszą niedzielę Adwentu. Także od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece wigilijne Caritas: małe w cenie 10 zł, duże w cenie 20 zł.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Msza św. poranna tzw. Roraty będzie odprawiana przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 6.45.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele remontowo – inwestycyjne.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.