Ogłoszenia duszpasterskie

Przejdź do intencji

Niedziela, 19 marca 2023

  1. W poniedziałek 20 marca obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Józefa. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji mężczyzn z naszej parafii. Podczas Mszy św. zawierzymy naszą parafię i nasze rodziny opiece św. Józefa.
  2. Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy na spotkanie w salce konferencyjnej w domu parafialnym w najbliższy poniedziałek 20 marca o godz. 18.45.
  3. W każdy czwartek Wielkiego Postu w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00 w intencji odnowy naszej parafii i naszych rodzin. Zapraszamy.
  4. Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: o 17.00 dla dzieci i dorosłych. Młodzież, ale i także dorosłych, zapraszamy na godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15.
  5. W sobotę 25 marca odbędzie się w naszej parafii spotkanie dla kobiet pt. „Razem z Maryją przeżyj swoje Zwiastowanie”. Początek o godz. 9.30 w kościele parafialnym, a zakończenie ok. 13.00. Każdą z pań prosimy, by wzięła ze sobą dzbanek i coś słodkiego. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej.
  6. W sobotę 25 marca o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. a po niej adoracja z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Zapraszamy na to spotkanie z Panem Jezusem, który uzdrawia w mocy Ducha Świętego.
  7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Drodze Krzyżowej do Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim w dn. 1 kwietnia. Wyjście o godz. 9.00 z kościoła parafialnego. Trasa ok. 16 km. Powrót do Środy Śląskiej na godz. 17.00. Podczas Drogi Krzyżowej obowiązuje cisza. Koszt 30 zł. (pamiątkowy krzyż, przejazd autobusem). Informacja o zapisach na plakacie lub w zakrystii. Szczegółowy program na plakacie na stronie parafialnej i przy wieży w gablocie.
  8. W zakrystii można nabyć baranki z czekolady w cenie 10 zł. i paschaliki w cenie 20 zł. Jest to dzieło wielkanocnej pomocy Caritas.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.