Ogłoszenia i intencje
Niedziela, 26 kwietnia 2026
Ogłoszenia:
- Zapraszamy od piątku na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo w czwartki nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.
- W poniedziałek 27 kwietnia o godz. 16.30 spotkanie w Oratorium dla dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii św.
- W I piątek miesiąca spowiedź od 17.30. W I piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych.
- Zapraszamy w sobotę 2 maja na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, aby wynagradzać za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 17.15 rozważanie tajemnicy różańca, o godz. 17.30 różaniec i litania do Matki Bożej.
- W niedzielę 3 maja wraz z Burmistrzem Środy Śląskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny.
- Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet pt. „Boże Kobiety”, który odbędą się w dn. 8-9 maja w Krzydlinie Małej (koło Wołowa). Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Kozyra. Koszt uczestnictwa: 200 zł. Informacja o zapisach na plakacie w gablocie przy wieży.
- Oratorium rozpoczyna zapisy przez formularz internetowy na półkolonie letnie „Wehikuł czasu” organizowane w dniach 6-10 lipca. Koszt 350 zł. W programie dwie wycieczki: na Ślężę i do Lubina na grę terenową. Informacje na stronie internetowej i Facebooku.
- Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego.
- Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.
- W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Zawisza i Józefa Gałka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
Intencje mszalne:
Poniedziałek, 27 kwietnia
7.00 – Za Parafian
7.00 –
18.00 – + z rodziny Kuchtyn: Bazyli, Halina, Magdalena
18.00 – + Jerzy Muszyński w 1 rocz. śmierci
Wtorek, 28 kwietnia
7.00 –
18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo dla wnuczki Jagody i Anny z okazji 18 rocz. urodzin
18.00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Rodziny Sójeckich
Środa, 29 kwietnia
7.00 –
7.00 –
18.00 – + Bronisława (f) i Leon Lech
18.00 –
Czwartek, 30 kwietnia
7.00 – + Helena, Czesław, Edward Rybotyccy
7.00 –
18.00 – W intencji ADŚ
Piątek, 1 maja
7.00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla żyjących członków Związku Inwalidów Wojennych oraz o pokój duszy dla zmarłych
18.00 – + Barbara Garncarek gr. 1
Sobota, 2 maja
7.00 – + Barbara Garncarek gr. 2
18.00 – + Feliksa (f) i Zygmunt Noga
5 Niedziela Wielkanocna, 3 maja
7.00 – W intencji Róż Różańcowych
9.00 – + Leonard w 14 rocz. śmierci, Kamila, Bronisław, Jerzy, Kazimiera, Teresa
10.30 – + Barbara Garncarek gr. 3
12.00 – W intencji Ojczyzny
18.00 – + Katarzyna i Edmund Walczak