28 listopada 2021

Parafialne Wyzwanie Adwentowe „Czas na Nas”

Gdzie się podziały wspólne zabawy w rodzinie?
Ile czasu spędzamy ze sobą, a ile przed ekranem?
Jak często siadamy razem, żeby porozmawiać?
Czas to zmienić! Czas na Nas!

Adwent to czas oczekiwania i marzenia o zmianie. Niech naszemu przygotowaniu na przyjście Jezusa towarzyszy odnowa naszych rodzin, naszej miłości, naszych relacji.
Tym, co często oddala nas od siebie są m.in. smartfony, tablety i inne elektroniczne gadżety. Dlatego podczas PARAFIALNEGO WYZWANIA ADWENTOWEGO zachęcamy, żeby skrócić czas spędzany przed urządzeniami, na korzyść czasu z rodziną. Badania potwierdzają, że takie ograniczenie uspokaja nasz umysł, a szczególnie cenne jest redukowanie patrzenia w niebieski ekran wieczorami i przed snem.
Dlatego rzucamy wyzwanie, żeby w rodzinach ustalić wspólną godzinę, po której codziennie wszyscy odłożymy telefony (może w jakieś jedno miejsce – np. kuchnia).
Czy damy radę przez 4 tygodnie zafundować sobie taki detox? Niech Bóg nas w tym wspiera!
Dodatkowo w adwencie będziemy dawali Wam pewne propozycje zadań, w których postawimy na rodzinną współpracę. A skoro jest challenge, to będą i NAGRODY!
Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w rodzinnych wyzwaniach, zapraszamy do zgłoszenia się przez formularz: https://forms.gle/sbaA4HKcb1RrNK2K7