Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela, 28 listopada 2021

Przejdź do intencji
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Do końca listopada nie będzie już różańca z wypominkami.
 2. Msza św. poranna tzw. Roraty będzie odprawiana przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 7.00. Prosimy przynosić ze sobą lampiony.
 3. We wtorek 30 listopada przypada uroczystość św. Andrzeja Apostoła, patrona naszej parafii. Podczas Mszy św. odpustowej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Edward Bugajski, zostanie poświęcona odnowiona Figura św. Józefa.
 4. Dziś można otrzymać opłatki wigilijne oraz zakupić świece Wigilijne Caritas przy wyjściu z kościoła: małe w cenie 7 zł, duże w cenie 16 zł. Od jutra opłatki będą do odebrania w zakrystii i kancelarii. Prosimy o zaniesienie opłatków do osób, które nie wychodzę ze swoich domów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele duszpasterskie.
 5. Zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00, zwłaszcza mężczyzn z racji Roku św. Józefa.
 6. W I czwartek miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Msza św. o 18.00 w intencji Liturgicznej Służby oraz o powołania.
 7. W I piątek miesiąca: spowiedź od 17.30, a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych.
 8. W I czwartek miesiąca w Jastrzębcach: spowiedź o 16.30 i Msza św. o 17.00. W I piątek miesiąca w Ogrodnicy: spowiedź o 16.30 i Msza św. o 17.00.
 9. Zapraszamy w sobotę 4 grudnia na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, aby wynagradzać za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 17.15 rozważanie tajemnic różańca, o godz. 17.30 różaniec i msza św. o godz. 18.00.
 10. W naszej parafii powstało Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Oratorium. Jako organizacja pozarządowa będzie się ono zajmować wsparciem i rozwijaniem inicjatyw podejmowanych w naszym Oratorium, wspieraniem Rodzin oraz pozyskiwaniem funduszy na nowe projekty. Zachęcamy do polubienia strony Stowarzyszenia na Facebook’u i uczestnictwa w organizowanych akcjach. Pierwsza okazja do tego już od dzisiaj, ponieważ Stowarzyszenie przygotowało Parafialne Wyzwanie Adwentowe „Czas na Nas”. Zachęcamy, żeby na najbliższe 4 tygodnie odłożyć telefony, tablety i inne gadżety na rzecz czasu spędzonego z rodziną. Organizatorzy przygotowali także zadania na poszczególne tygodnie adwentu oraz nagrody dla rodzin. Szczegóły akcji dostępne są na ulotkach, które można wziąć przy wyjściu z kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic Różańca.
 12. W przyszłą niedzielę 5 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 5340 zł. na cele inwestycyjne w parafii.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławionego i opieki Maryi Wspomożycielki w owocnym przeżywaniu czasu Adwentu.
Przejdź do intencji