Ogłoszenia i intencje

Niedziela, 14 września 2025

Ogłoszenia:

  1. Dziś po wszystkich Mszach św. rodzice dziewczynek ze scholi zapraszają do kiermaszu ciast. Ofiara będzie przeznaczona na uszycie strojów dla dzieci ze scholi.
  2. W Roku Jubileuszowym zapraszamy do udziału w Parafialnych Misjach Świętych, które odbędą się w dniach 12-18 października. Poprowadzi je O. Remigiusz Recław, jezuita, który ma swój kanał na YouTube. Szczegółowy program będzie podany za tydzień.
  3. Zapraszamy Rodziców dzieci z klas trzecich, które w roku bieżącym pragną przystąpić do sakramentu pojednania i Pierwszej Komunii św., na spotkanie do kościoła w poniedziałek 15 września o godz. 18.45.
  4. W czwartek 18 września zostanie odprawiona Msza św. dla mężczyzn o godz. 19.00 w kościele przy ul. Legnickiej.
  5. W tym roku w naszej parafii będzie możliwość przygotowania się i przystąpienia do Wczesnej Komunii św. dzieci w wieku 6-7 lat. Dzieci będą uczestniczyć w osobnych katechezach. Kto z rodziców jest zainteresowany, prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
  6. W poniedziałek 22 września o 19.00 w sali konferencyjnej będzie pierwsze spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania, którzy będą się przygotowywać drugi rok. Natomiast 29 września o 18.00 w sali konferencyjnej będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8, którzy chcą się zapisać i rozpocząć przygotowanie. Po spotkaniu z rodzicami o 19.00 przychodzą sami młodzi. Opiekunem bierzmowanych jest ks. Bartłomiej (w razie pytań prosimy o kontakt z nim).
  7. W odpowiedzi na potrzebę katechezy parafialnej i zmniejszenie liczby religii, zapraszamy do tworzenia wspólnoty dzieci i młodych oraz miejsca wzrostu duchowego, jakim jest Oratorium. Dlatego trwa nabór do grup formacyjnych w Szkółce Crux w 4 kategoriach wiekowych: 3-4 klasa, 5-6 klasa, 7-8 klasa, młodzi szkoła średnia. Każda grupa (max. 15 osób) będzie miała swoje spotkania już w tym tygodniu. Szczegóły i terminy są na ulotkach znajdujących się przy wyjściu. Zapisy do grup przez formularz internetowy na stronie parafii lub facebooku.
  8. Pierwsza „Boska Sobota” wyjazdowa odbędzie się ponownie do Suntago Parku wodnego pod Łodzią w nowym terminie 4 października. Koszt 260 zł. Zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  9. Zapraszamy mężczyzn na dwudniowy wyjazd rekolekcyjny, który odbędzie się w dn. 10-11 października w Krzydlinie Małej (koło Wołowa). Więcej informacji na plakacie na stronie internetowej i przy wieży.
  10. Taca w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na cele remontowo – inwestycyjne. W tym roku planujemy odnowić kaplicę Matki Bożej Fatimskiej (nowy ołtarz z figurą Maryi i obrazami). Przy wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone koperty, do których można składać ofiary na ten cel.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.

Intencje mszalne:

Poniedziałek, 15 września
  7.00 – O nawrócenie grzeszników
  7.00 – + Władysław Drzewiecki
18.00 – + Maria Siembida gr. 15
18.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie dla Magdaleny Macewicz i Anny Juchno

Wtorek, 16 września
  7.00 – + Maria Siembida gr.16
  7.00 – + Władysław Drzewiecki
18.00 – + Genowefa Porosińska od uczestników pogrzebu
18.00 – + Józefa (f) Skuła od uczestników pogrzebu

Środa, 17 września
  7.00 – + Maria Siembida gr.17
  7.00 – + Władysław Drzewiecki
18.00 – + Stanisław Król w 6 rocz. śmierci, + Zbigniew Król w 8 rocz. śmierci
18.00 – + Maria, Danuta, Kazimierz, Katarzyna, Klemens

Czwartek, 18 września
  7.00 – + Maria Siembida gr.18
  7.00 – + Władysław Drzewiecki
18.00 – O Boże błogosławieństwo dla osób i rodzin przyjmujących kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej
18.00 – + z rodziny Słupik, Trebus, Dusza, Sojka, Nowak

Piątek, 19 września
  7.00 – + Maria Siembida gr. 19
  7.00 – + Władysław Drzewiecki
18.00 – + Henryk Włodarczyk od uczestników pogrzebu
18.00 – + Zbigniew w 5 rocz. śmierci, Janina, Władysław, Marianna i za zmarłych z rodziny

Sobota, 20 września
  7.00 – + Józef
  7.00 – + Władysław Drzewiecki
18.00 – + Maria Siembida gr. 20

25 Niedziela zwykła, 21 września
  7.00 – + Anna i Hieronim
  9.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie dla Ilei w 18 rocz. urodzin, o potrzebne łaski Boże dla rodziców i siostry
10.30 – + Maria Siembida gr. 21
12.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie dla Heleny i Stanisława
18.00 – Za Parafian